sobota 5. září 2015

Norsko z rychlíku - úvod

Kdo nás zná nebo aspoň sleduje náš blog, mohl si všimnout, že jsme poměrně konzervativní cestovatelé a jezdíme v podstatě jen do Británie nebo Japonska. 
Letos jsme se odhodlali rozšířit repertoár a vyrazili jsme do Norska. Kamarádce, co tam žije, jsme už dlouho slibovali návštěvu a já se navíc v posledních měsících ve volném čase bavila studováním základů norštiny, takže se tahle země hodně nabízela.
Když jsem potom na cestujlevne.com narazila na tenhle super tip, bylo rozhodnuto. Obzvláště vzhledem k tomu, že kamarády v Norsku máme právě v Oslu a v Bergenu, to byla bezva příležitost navštívit novou zemi a staré známé.


Vydali jsme se tedy na výpravu vybaveni pouze základním povědomím o cílové destinaci. Já všechny své vědomosti o téhle zemi mám ze Scandinavia and the World a Norges herligste, Jarník prý jen z návštěv IKEA (ano, víme že je švédská) a videí této slečny (kterou mimochodem můžeme vřele doporučit, ověřili jsme si od domorodců, že nekecá).

 

Průběh naší cesty byl následovný - den a půl v Oslu, přejezd do Bergenu po nejkrásnější železnici v Evropě (doba jízdy 7 hodin) a následně 3 dny v Bergenu a nejbližším okolí.

  • Podrobný report z naší cesty si můžete přečíst ZDE
  • Fotky si můžete prohlížet ZDE

Lusi

Žádné komentáře:

Okomentovat